آرایشگاه آرامیس

آموزش استفاده از گچ مو : آرایشگاه آرامیس

<-PostAuthor->
آرایشگاه آرامیس

آموزش استفاده از گچ مو

چگونه در خانه گچ مو بکشیم.

گام های مختلف استفاده از گچ مو:

 • آماده کردن های لایت های گچ مو
 • رنگ کردن تمام مو با گچ مو

روش اول: آماده کردن های لایت های گچ مو

چگونه از گچ مو استفاده کنیم؟

چگونه از گچ مو استفاده کنیم؟

۱- رنگ هایی که می خواهید استفاده کنید را جمع آوری کنید:

کسانی که موهای روشنی دارند می توانند استفاده از گچ مو را در رنگ های مختلف تجربه کنند، ولی آن هایی که موهایشان تیره است برای بهتر جلوه دادن باید از رنگ های روشن استفاده کنند تا گچ مو به خوبی روی موهایشان بنشیند.

 • هنگام انتخاب گچ، از این موارد دوری کنید:
  • حتما از گچ مخصوص مو استفاده کنید، گچ های معمولی خیلی گرد و خاکی هستند
  • از گچ های روغنی و پاستل هم استفاده نکنید چون لکه ایجاد می کند
 • کدام قسمت را رنگ کنیم:

استفاده از گچ مو برای قسمت زیادی از مو خوب نیست. اگر می خواهید فقط نوک موهایتان را رنگ کنید و یا برای بیشتر جلوه دادن موهایتان کمی رنگ به آن ها اضافه کنید، استفاده از گچ مو استفاده می شود. اگر می خواهید بخش بیشتری از موهایتان را رنگ کنید، استفاده از گچ مو خیلی وقت گیر می شود و نتیجه آن هم با های لایت معمولی قابل قیاس نیست. از پیشنهادات زیر استفاده کنید و یا به رنگ کردن نوک موها اکتفا کنید.

گچ رنگ مو موقت

گچ رنگ مو موقت

۲- موهایتان را حالت دهید:

بعد از این که از گچ مو استفاده کردید دیگر نمی توانید موهایتان را حالت دهید پس قبل از انجام هر کاری حالتی را که می خواهید به موهایتان بدهید.

نمایشگر ویدیو
00:00
00:04

۳- یک ظرف کوچک آب ولرم، و یک قلم موی نقاشی آماده کنید:

شما آب زیادی احتیاج ندارید. ولی هرچه آب بیشتری استفاده کنید رنگ شما کمتر مرتعش جلوه می کند. اما باید حواستان باشد که بیش از حد هم از آب استفاده نکنید.

گچ مو و کاربرد آن در آرایش مو

گچ مو و کاربرد آن در آرایش مو

۴-جلوگیری از لکه:

قبل استفاده از گچ مو یک حوله به دور گردن و روی شانه هایتان قرار دهید تا از ایجاد شدن لکه روی پوست و لباستان جلوگیری کرده باشید.

نمایشگر ویدیو
00:00
00:08

۵- یک تکه گچ مو را در آب حل کرده و روی موهایتان بمالید:

یک تکه کوچک گچ مو را درون آب ولرم قرار دهید. با استفاده از قلم مو گچ و آب را هم بزنید تا مخلوط شوند. بعد از این که خوب ترکیب شدند، قسمتی از مو را که می خواهید رنگ بزنید با استفاده از قلم مو به رنگ آغشته کنید.

 • اگر تکه گچ مویی که استفاده می کنید کوچک باشد نتیجه بهتری می گیرید. هنگامی که گچ را با آب مخلوط می کنید اگر زیاد باشد خیلی غلیظ می شود و هنگام چنگ زدن و استفاده از آن روی مو، کار کمی سخت می شود. البته هنگامی که یک تکه کوچک گچ انتخاب می کنید، آب را هم خیلی زیاد در نظر نگیرید و متناسب با گچ آب اضافه کنید.
نمایشگر ویدیو
00:00
00:06

۶- وقتی موهایتان آماده شد، تکه گچ را از آب خارج کنید و روی موهایتان بکشید:

گچ خیس را از آب خارج کنید و به قسمت هایی از مو که می خواهید رنگ کنید بکشید. هرچه گچ خیس را بیشتر روی موهایتان بکشید، نتیجه رنگ روشن تر می شود و استفاده از گچ مو جلوه ی بهتری می گیرد.

 • اگر می خواهید همه ی موهایتان را رنگ کنید، این کار را از ریشه های مو شروع کنید و به سمت نوک مو بروید.
نمایشگر ویدیو
00:00
00:06

۷- تا زمانی که لازم است رنگ کردن را ادامه دهید:

برای یک نتیجه خوب استفاده از گچ مو نوک موهایتان را در قسمت های کوچک در نظر بگیرید و رنگ کنید و یا می توانید بیشتر از نوک مو هم پیشروی کنید و قسمت بیشتری را رنگ کنید. هرچه را که بیشتر به شما می آید و متناسب شما است را انجام دهید.

نحوه استفاده درست از گچ مو

نحوه استفاده درست از گچ مو

۸- به آرامی به مو هایتان ضربه بزنید یا آنها را بلرزانید تا گچ ها از مو خارج شوند:

موهایی که با گچ مو رنگ کرده اید تا زمانی که مو هایتان را شست و شو ندهید ماندگاری خواهد داشت و در زمانی که این رنگ روی مو هایتان هست هیچ آسیبی هم به مو های سر شما نمی زند. اما حواستان به موارد زیر باشد.

 • از شانه کردن و برس کردن موهایتان خودداری کنید، چرا که ممکن است بیشتر رنگ را از دست بدهید.
 • از پوشیدن لباس های گران قیمت خودداری کنید، گچ مو آن طور نیست که خیلی کثیف کاری کند اما خب ممکن در بعضی مواقع لکه هایی ایجاد کند. بالاخره احتیاط شرط عقل است.
نمایشگر ویدیو
00:00
00:06

۹- صاف کردن مو ها رنگ را به مو هایتان می چسباند:

اگر می خواهید رنگ روی مو هایتان بعد استفاده از گچ مو بیشتر بماند، صاف کردن یا پیچیدن مو می تواند گزینه خوبی باشد. قبل از انجام این کار، به آرامی مو هایتان را سشوار بزنید و حواستان باشد که مو هایتان بیش از اندازه مرطوب نباشد.

نمایشگر ویدیو
00:00
00:07

۱۰- از آرایش گری بی نظیر خودتان با گچ مو لذت ببرید

روش دوم: رنگ کردن تمام مو با گچ مو

برای مشاهده رنگ کردن تمتم مو با گچ و ادامه آموزش اینجا کلیک کنید

مرجع:

http://aramismode.com/آموزش-استفاده-گچ-مو-خانه/

آرامیس, آرایشگاه آرامیس, آرایشگاه مش, رنگ مو ترکیبی, سالن آرامیس, سالن رنگ مو سعادت آباد, سالن رنگ مو شهرک غرب, سالن رنگ مو غرب تهران, سالن رنگ و مش شهرک غرب, سالن رنگ و مش غرب تهران, سالن مش, قیمت رنگ

برچسب ها: آرامیس , آرایشگاه آرامیس , آرایشگاه مش , رنگ مو ترکیبی , سالن آرامیس , سالن رنگ مو سعادت آباد , سالن رنگ مو شهرک غرب , سالن رنگ مو غرب تهران , سالن رنگ و مش ش ,

[ بازدید : 126 ] [ نظر شما : 1 2 3 4 5 6 ]

تاريخ : سه شنبه 26 بهمن 1395 | 7:56 | نویسنده : آرامیس |